AKTUALNOŚCI

środa, Sierpień 24, 2022, 13:25 | Brak komentarzy »

Tegoroczna nowelizacja ustawy o transporcie drogowym wprowadziła pewne zmiany jeśli chodzi o wymogi formalne wobec kierowców busów o dmc między 2,5 a 3,5 tony. Kierowca transportu międzynarodowego kat. B, nie będący obywatelem Unii Europejskiej, według znowelizowanych przepisów musi spełniać warunki przewidziane prawem dla kierowców zawodowych wyższych kategorii prawa jazdy, a zatem musi posiadać ważne orzeczenie o braku przeciwwskazań psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy. W związku z powyższym kierowcy kat. B transportu międzynarodowego spoza UE, którzy do tej pory nie wykonywali żadnych badań psychologicznych dla kierowców, lub wykonywali je w formie przewidzianej dla służbowej jazdy samochodem kat. B, czyli zakończone wydaniem opinii/konsultacji psychologicznej, a nie orzeczenia psychologicznego, chcąc spełnić wymogi prawne, muszą cyklicznie wykonywać badania w ramach psychologii transportu. Moja pracownia oczywiście wykonuje takie badania, na które serdecznie kierowców busów zapraszam.


Piątek, Marzec 18, 2022, 15:27 | Brak komentarzy »

W ofercie mojej pracowni znajdą Państwo m.in. badania psychologiczne dla osób, które kierują w ramach swojej pracy pojazdami uprzywilejowanymi lub przewożącymi wartości pieniężne.

Kierowanie pojazdem na sygnałach wymaga od kierowcy szczególnych predyspozycji w kwestii koncentracji uwagi, odporności na stres i antycypacji - umiejętności przewidywania np. tego, co zdarzy się na najbliższym skrzyżowaniu. Wszystkie te elementy w połączeniu odpowiednio szybkim czasem reagowania, sprawnością umysłową i odpowiednimi cechami osobowości powodują, że inni użytkownicy ruchu drogowego mogą być spokojni, że za kierownicą pojazdu uprzywilejowanego siedzi kierowca adekwatnie do tego zadania przygotowany i predysponowany.

Na badania psychologiczne potrzebne do uzyskania lub przedłużenia "wkładki" na pojazdy uprzywilejowane zapraszam wszystkich strażaków zawodowych, strażaków ochotników, strażników miejskich, a także kierowców pogotowia ratunkowego, gazowego, energetycznego i wszystkich służb interwencyjnych i ratunkowych. Serdecznie zapraszam także pracowników ochrony przewożących znaczne wartości pieniężne - tj. kierowców tzw. "bankowozów". Gwarantuję największą elastyczność jeśli chodzi o terminy - badania przeprowadzam również w godzinach popołudniowych i w weekendy.


Wtorek, Listopad 23, 2021, 11:44 | Brak komentarzy »

Kierowcy zawodowi, jak również kierowcy pojazdów uprzywilejowanych, egzaminatorzy i instruktorzy nauki jazdy są tą, specyficzną grupą zawodową, która okresowo musi przechodzić zarówno badania lekarskie jak i psychologiczne. Wymóg ten oczywiście tyczy się również osób, które dopiero zamierzają takimi kierowcami zostać.

Ważna z punktu widzenia komfortu kierowcy jest wobec tego możliwość wykonania kompletu badań w jednym miejscu, tak by nie było konieczności jeżdżenia od laboratorium do okulisty, od okulisty do psychologa, od psychologa do lekarza w różnych jednostkach świadczących usługi badań medycyny pracy.

Przychodnia NZOZ Medycyna Pracy Maciej Dwornik oferuje Państwu możliwość wykonania wszystkich niezbędnych dla kierowców badań w jednym miejscu - szybko, profesjonalnie i bez konieczności umawiania się do kilku różnych specjalistów w kilku miejscach.

Możliwość wykonania badań psychologicznych i lekarskich w jednym miejscu to zaoszczędzony czas kierowcy i jego większy komfort organizacyjny. Należy podkreslić, że jest to opcja, która wyróżnia przychodnię NZOZ Medycyna Pracy Maciej Dwornik i Pracownię Badań Psychologicznych Łukasz Balicki jeśli chodzi o dziedzinę profilaktycznych badań kierowców w Ostrowie i okolicy i warto z niej skorzystać. 


Piątek, Sierpień 27, 2021, 14:36 | Brak komentarzy »

Szanowni Państwo,

w dniach 30.08.2021 r. do 05.09.2021 r. pracownia będzie nieczynnna. Zapraszam ponownie na badania od 6 września br.


środa, Grudzień 9, 2020, 12:14 | 2 Komentarze »

Zanim trafili Państwo na badanie psychologiczne dla kierowców, zapewne wielu z was zadawało sobie powyższe pytanie, a pewnie część zastanawia się nad tym w tej chwili. I mowa tutaj zarówno o przedsiębiorcach, którzy kierowców kat. B zatrudniają, jak i o samych kierujących tego typu pojazdami w ramach pracy. 

Odpowiedź na powyższe pytanie w poniższym artykule.

 


Copyright ©2016 Pracownia badań psychologicznych Łukasz Balicki, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 9743